Aktuálně :
Kdeže jsou silnice nejen na Náchodsku?

Mezinárodní silnice je opravována, přestože to není vždy úplně nutné. Ostatní silnice jsou jen látány hrubou nití.

Náchod se dnes opět topil ve smogu

28.8.2014 - Náchod opět ve smogu. Skoro nehybné kolony v obou směrech od Vysokova až po Běloveskou ulici u Polských hranic. FOTO ↓

Poláci zablokovali mezinárodní silnici smrti

Dosud největší blokádu dopravy na mezinárodní silnici E67, polské silnici č. 8, uskutečnili dnes odpoledne aktivisté v úseku mezi Vratislav

Nehoda na Brance zablokovala příjezd do Náchoda

K vážné dopravní nehodě dvou vozidel došlo dnes odpoledne (kolem 17. hodiny) na příjezdu do Náchoda od Nového Města nad Metují. Silnice je

Podpořte nás, sdílejte

Náchodem.info je i na sociálních sítích.
Dejte nám lajk, sledujte nás, "plusujte".

Facebook    Twitter    Google plus

Sdílejte s přáteli, pozvěte je, děkujeme.

 

Napsal Jiří Horák Kategorie: Polsko
Zobrazeno: 3399
Vytisknout

Polská mezinárodní silnice z Náchoda do polské Vratislavi (Wrocław), která má jen v roce 2013 na svědomí 24 lidských životů, bude 19.prosince 2014 na minimálně devíti různých místech na 1,5 hodiny zablokována. Lidem na polské straně se nelíbí, že po úzké a nebezpečné vozovce musejí jezdit desetitisíce obrovských kamiónů denně.

Náchod - Kladsko - 11. 12. 2014 14:00 - Jiří Horák videovize.info - zdroj Gazeta Wrocławska

Do té doby největší blokáda začne poslední pátek před Štědrým dnem přesně v poledne, kdy účastníci blokády začnou nepřetržitě přecházet po přechodu pro chodce v Kobierzycach. Podle organizátorů se tak stane také na nejméně dalších 8 místech: Niemcza, Szklary, Bardo, Bogu-szyn, Szalejów, Polanica-Zdrój, Szczytna i Duszniki-Zdrój. Na následující mapě jsou místa blokády označena čísly 1-9.

Organizátorem blokád je Marcin Kożuchowski. manžel Magdaleny Małolepszej-Kożuchowskiej, která před měsícem zemřela při nehodě, když se vracela z blokády E67 v Szczytnej.

Vysvětlil, že nehoda je jeho osobní tragédií, ale takových tragédií na přetížených silnicích jsou stovky, ne - li tisíce. "Každý, kdo bydlí v blízkosti, ví, co se děje, a zná někoho, kdo tady měl nehodu," říká Kożuchowski. Oznamuje, že tyto akcie budou organizovány pravidelně tak dlouho, až nakonec sliby postavit dálnici z Vratislavi ke hranicím budou splněny.

Nehody na E67 v Polsku

 

 

 

 O tom, že změna způsobu dopravy mezi Vratislaví a Českem je nezbytná, nemají pochybnosti řidiči, policie, záchranáři ani místní správa. Stavba nové komunikace má podporu u představitelů Dolnoslezského vojvodství, a Institut místního rozvoje ve Vratislavi připravuje projektovou dokumentaci.

Foto: Fotograf, který potřebuje vyfotografovat mezinárodní E67 ve dne bez vozidel, například pro potřebu vytvoření panorámy, viz. dole, musí čekat i několik desítek minut (a to jsou ještě tři vozidla chována za větvemi). 

Následující fotografie je panoramatická. Můžete pomocí myši pohybovat s posuvníkem pod fotografií doprava a doleva a rozhlížet se.

 Foto: Panorama v době rekonstrukce železniční trati z Kladska do Chudoby.

Podpořte nachodem.info kliknutím na "To se mi líbí" na Facebooku. Děkujeme.

Podpořte i Poláky v jejich snažení. Děkujeme.

 

Počítadlo

Od zveřejnění stránky
v roce 2014 dne
9. 9. v 09:09:09 hod.
jsme zaznamenali
následující počet
návštěvníků. Děkujeme.

TOPlist

 

 

Počasí:


Aktuální srážky nad ČR
zdroj ČHMÚ

aktuální srážky

 

 

Novinky

Některé novinky a aktuality zveřejňujeme pouze na našem Twitteru a Facebooku.
Například aktuální fotografie z terénu odesílané okamžitě přes mobilní telefon.
Najdete je také zde: